Święto Rodziny Krakowskiej 21.05.2017 – tak było

0 Comment

Święto Rodziny Krakowskiej 21.05.2017

 

W jedną z majowych niedziel, na bulwarach nad Wisłą miało miejsce kolejne już Święto Rodziny Krakowskiej. Na wzór ubiegłych lat, również i teraz Fundacja Bez Tajemnic przygotowała stoisko, na którym można było dowiedzieć się nieco więcej o naszej działalności i osobiście poznać niektórych wolontariuszy.

Ścieżka edukacyjna, prezentująca cykl przetwarzania zakrętek cieszyła się zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców. Niektórzy z zaciekawieniem dopytywali o szczegóły takiego procesu! Dzieciom ogromną radość sprawiała zabawa „zakrętkowym” granulatem J. Na stoisku były również przygotowane kosze, do których można było wrzucić uzbierane w domu zakrętki. Z rozmów z rodzinami wynikało, że akcja zbierania zakrętek jest popularna. W wielu szkołach i przedszkolach istnieją punkty zbiórki, a dzieciaki chętnie angażują się w zbieranie kolorowych nakrętek z napojów i innych produktów spożywczych.

Święto przebiegało w miłej i spokojnej atmosferze. Naszych wolontariuszy i odwiedzających stoisko gości nie odstraszył nawet silny wiatr, wiejący tego dnia od Wisły. Musieliśmy tylko dzielnie pilnować, aby wicher nie porwał nam tablic informacyjnych i ulotek. Daliśmy radę!  🙂

ALICJA WEDEL-GRZENDA