Do Ktosia chcącego zostać Koordynatorem :)

0 Comment

Koordynator to Ktoś, kogo pasją jest bezinteresowne pomaganie innym. Ktoś, kto nie oczekuje wynagrodzenia materialnego i cieszy się z nagrody, jaką jest uśmiech chorego dziecka…

Ktosiu, jeśli zdecydujesz się zostać Koordynatorem naszej akcji, otrzymasz od nas skrzynkę mailow’ą w naszej zakrętkowej poczcie. Musisz sprawdzać wiadomości, które będą przychodziły do Ciebie na ten adres. Będą na niego pisać ludzie z Twojego regionu, którym trzeba będzie pomóc w różnych sprawach. Najczęściej będą to sprawy związane z ustaleniem terminu odbioru zakrętek z różnych miejsc, pomocą w zorganizowaniu punktu zbiórki, itp. Ktosiu, musisz się zobowiązać do panowania nad tymi wiadomościami, żeby nie zniechęcić ludzi, chcących zbierać zakrętki. Tych wiadomości nie są jakieś olbrzymie ilości. Wystarczy, że zajrzysz tam raz na kilka dni.

Musisz też mieć miejsce do zmagazynowania większej ilości zakrętek, które będą dostarczać do Ciebie Punkty Zbiórki oraz osoby prywatne. Nie jesteś zobowiązany do odbierania tych zakrętek osobiście. No, chyba, że wyrazisz na to zgodę i domówisz się z kimś indywidualnie… 🙂

Jeśli zmagazynujesz większą ilość zakrętek, wystarczy, że powiadomisz o tym osobę, która jest odpowiedzialna w akcji za organizowanie transportów. Osoba ta ustali z Tobą dogodny termin i wyśle firmę recyklingową, która te zakrętki od Ciebie odbierze.

Ktosiu, zostając Koordynatorem masz możliwość i prawo do organizowania Punktów Zbiórki na swoim terenie (szkoły, urzędy, sklepy, itp.) oraz propagowanie akcji i pozyskiwanie wolontariuszy, którzy będą chcieli działać razem z nami. Możesz też, po uzgodnieniu z nami, organizować lokalne inicjatywy, które będą propagować zbieranie zakrętek.

Jeśli masz wątpliwości lub pytania, to napisz do Ilony na ilona@zakretki.info 🙂