Zakrętkowy rekord – Czyste Tatry 01-02.07.2016

0 Comment

Czyste Tatry

Już po raz drugi gościliśmy w Zakopanem w trakcie jednego z najbardziej znanych akcji ekologicznych w tym regionie. To była nie tylko okazja do zaprezentowania się i zebrania zakrętek od mieszkańców „Stolicy Tatr”, ale też moment podjęcia próby pobicia rekordu Guinessa w układaniu wzoru z materiałów wtórnych. Te dwa dni, w trakcie których szereg osób przyczyniło się do ułożenia określonego wzoru (i nie tylko dzieci miały przy tym wielką frajdę!), poprzedzone były tygodniami przygotowań. Jeszcze w czerwcu nasi wolontariusze i sympatycy Programu Zakrętki.info segregowali zgromadzone w magazynie w Krakowie zakrętki na kolory. Włożony w to wysiłek, opłacił się. Rekord został pobity! A jaki efekt? Oceńcie sami oglądając zdjęcia.

MONIKA CICHOCKA

 

Dziękujemy!

Około 3 500 000 sztuk zakrętek wzięło udział w próbie pobicia rekordu Guinnessa 2 lipca 2016 r. podczas akcji Czyste Tatry. Zakrętkom dziękujemy za swój udział 😉 Dziękujemy również Stowarzyszeniu „Czysta Polska”, Ambasadorom, wolontariuszom Fundacji Bez Tajemnic oraz przyjaciołom Programu Zakretki.info – Pomagamy Nie Tylko Przyrodzie… Rekord Polski został pobity! Czekamy na potwierdzenie rekordu Guinnessa.

MICHAŁ ŻUKROWSKI

 

Rekord Dnia Otwartego

Niedawno, podczas akcji Czyste Tatry pobiliśmy rekord w układaniu wzoru z zakrętek. Kolejny (nasz) rekord, tym razem w ilości zakrętek przekazanych do recyklingu, został pobity 4 września podczas Dnia Otwartego Fundacji Bez Tajemnic. Przez kilka godzin w magazynie przy ul. Balickiej trwały zespołowe prace wolontariuszy przy pakowaniu zakrętek do worków, a następnie układaniu worków na przy

czepie samochodu. Zostało załadowanych aż 7 ton 800 kg zakrętek, które trafiły tego samego dnia do firmy recyklingowej. Oznacza to większą i bardziej skuteczną pomoc dla naszych Podopiecznych.

KATARZYNA MOSKAL