Cielusek Martyna

0 Comment

Cielusek Martyna, Czarnków – P014/04/12

 

Martynka choruje na chorobę genetyczną o nazwie rdzeniowy zanik mięśni. Nie chodzi samodzielnie; porusza się na wózku. Dodatkowo cierpi na inne schorzenia towarzyszące chorobie. Ze względu na dużego stopnia skoliozę prawostronną dziewczynka nie może długo przebywać w pozycji siedzącej. Pozostaje pod stałą opieką neurologiczną. Kształci się w szkole podstawowej dla uczniów niepełnosprawnych ruchowo. Choroba Martynki szybko postępuje dlatego konieczna jest ciągła rehabilitacja ruchowa i ćwiczenia grafomotoryczne. Specjalistyczne funkcje wózka elektrycznego znacznie poprawiłyby komfort codziennego życia Martynki.

 

Dziękujemy!!!  Zebrane zakrętki pozwoliły zakupić  WÓZEK ELEKTRYCZNY o wartości 12 400 PLN. Wózek został przekazany w 2013r.

 

„W imieniu swoim i Martyny chcę serdecznie podziękować za pomoc w realizacji marzeń Martyny. Otrzymaliśmy wózek pod koniec roku szkolnego 2012/2013. Martynka dzięki niemu zaczęła spotykać się z rówieśnikami i nie jest uzależniona od najbliższych w kwestii poruszania się po mieście. Bardzo serdecznie dziękujemy.”

Pozdrawiam Agnieszka Piasecka 

SP Nr 1 Czarnków