Szczegółowy opis akcji

0 Comment

Jak wygląda nasza akcja ?
Każdy, kto chciałby przyłączyć się do naszej akcji, może to zrobić w każdej chwili. Dla nas liczy się każdy kilogram, a nawet każda nakrętka. Jeśli masz możliwość, przyłącz się do nas i pomóż zbierać zakrętki. Każdy zebrany kilogram to kolejna złotówka na subkoncie Fundacji przeznaczona na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.

Przyłącz się do akcji – to tak niewiele dla Ciebie, a tak dużo dla potrzebujących dzieci!

 

Na czym polega nasza akcja ?
Akcja polega na zbieraniu plastikowych zakrętek z butelek po wodzie mineralnej, napojach, sokach, butelek z chemii gospodarczej i kosmetyków, które nie zawierają dodatkowych elementów takich jak uszczelki, tekturki, gumki, styropianiki, folijki. Zbieramy tylko i wyłącznie plastikowe zakrętki.

Przedstawimy teraz Wam krok po kroku, w jaki sposób można pomóc choremu dziecku, ofiarując mu sprzęt rehabilitacyjny za zakrętki.

 1. Zbieramy zakrętki. 😉
 2. Dostarczamy je na adres Koordynatora akcji. Informacje, gdzie można oddać zakrętki, znajdują się na Mapie Koordynatorów. (Nasi koordynatorzy nie odbierają zakrętek, ponieważ transport opłacalny jest dopiero wtedy, jeśli uzbierasz ponad 500kg – jeżeli ktoś odbiera od Ciebie zakrętki, upewnij się, czy na prawdę pomaga chorym dzieciom!)
 3. Koordynatorzy zajmują się ich magazynowaniem i logistyką.
 4. Zakrętki zostają przetransportowane do firmy recyklingowej.
 5. Firma recyklingowa za zebrane zakrętki (liczy się każdy kilogram!) wpłaca środki finansowe na konto Fundacji.
 6. Fundacja zakupuje sprzęt rehabilitacyjny dla zgłoszonych dzieciaków.
 7. Sprzęt rehabilitacyjny przekazujemy niepełnosprawnemu dziecku.

 

Nasza akcja jest akcją ciągłą, cykliczną oraz otwartą.

 

Oznacza to, że:

 • przyjmujemy dzieciaki z całej Polski, a nasza lista oczekujących dzieciaków jest zawsze otwarta;
 • w chwili, kiedy uzyskamy środki na sfinansowanie jednego sprzętu rehabilitacyjnego dla konkretnego dziecka, pomagamy kolejnemu Podopiecznemu z naszej listy;
 • akcja prowadzona jest bezterminowo;
 • ciągle rekrutujemy nowych Koordynatorów, Wolontariuszy, Punkty zbiórki oraz Podopiecznych;
 • prosimy o zbieranie plastikowych zakrętek dla naszych Podopiecznych na terenie całego kraju;
 • w każdej chwili możesz przekazać zebrane zakrętki na rzecz naszych Podopiecznych i w każdej chwili możesz dołączyć do naszego programu zbierania plastikowych zakrętek.

 

Pieniądze z zebranych zakrętek w 100% trafią wyłącznie na pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Gwarantuje to statut naszej organizacji.

100% środków uzyskanych w ramach zbiórki plastikowych zakrętek przekazujemy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.